image

Genel Bilgi


Potansiyel Olarak Böcekler İle Karıştırılır, Keneler Aslında Eklembacaklılardır. Yumuşak Kene Ve Sert Kene Olarak Sınıflandırılabilen Yüzlerce Bilinen Kene Türü Vardır. Yumuşak Keneler; Yarasalar, Kuşlar Ve Yerde Gezen Hayvanlar İle Beslenir. Kamplarda Ve Mağaralarda İnsanlarla Karşılaşırlar. Sert Keneler; İnsanlar, Vahşi Hayvanlar Ve Evcil Hayvanlar Dahil Sürüngenler, Kuşlar Ve Memelilerin Kanları İle Beslenir. Keneler Türlerine Göre 50 İla 5000 Adet Yumurta Yumurtlarlar. Keneler, 32 Derecenin Altındaki Kış Sıcaklıklarında Hayatta Kalabilir. Keneler, Nefesi, Vücut Kokusunu, Vücut Isısını, Nemi Veya Titreşimleri Algılayarak Birçok Yönden Konakçı Bulabilir.
image

Tehditler


Keneler ölümcül hastalıklar taşır. Bunlardan bazıları; Kırım Kongo kanamalı ateşi Rocky Dağları benekli ateşi Lyme hastalığı | Erlikiyoz Tavşan ateşi | Babesiyoz Colorado kene ateşi | Dönek ateşi Kayalık dağlar benekli ateşi Beslenen bir kene bulursanız, cımbızla dik çekerek konaktan çıkarın. Kene gövdesini sıkmayın, çünkü bu zararlı vücut sıvılarını, virüsleri aktarabilir. Kenenin ağız kısımlarının ısırık bölgesinden tamamen çıkarılması da zorunludur.
image

Çözüm


Uzman Ekiplerimizin Kapsamlı İncelemesi, Size Özel Uygulama Planı Hazırlaması Sonucunda; Etkili Ve Garantili Çözüm İçin Erzurum Etik İlaçlama İle İrtibata Geçin. Kene İle İlişkili Hastalıkların Daha Sık Görülen Semptomlarından Bazıları Şunlardır; Ateş Ve Titreme, Kas Ağrıları, Baş Ağrıları, Döküntü. (Kene Isırdıktan Sonra, Eğer Bu Semptomları Görürseniz, Acilen Doktora Gidin.)

KENE TÜRLERİ